Zumba

27. února 2011 v 19:08 |  Dance
V poslední době se hodně hovoří o novém stylu cvičení, který se nazývá zumba. I v ČR má stále více příznivců - aktivních "tanečníků". Právě tato masovost a určitá módnost mě odrazuje. Nicméně podstata se mi líbí - radost z pohybu a úplné uvolnění. Proto zařazuji tento styl i na svůj blog. V dnešní době jsou lidé příliš uzavření do sebe, sevření stresem a toto je jeden ze způsobů, který může pomoci.

Co je Zumba?

Zumba je nový dynamický fitness program, který v sobě spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. Využívá základní kroky salsy, reggaetonu, merengue a cumbie (v pokročilejších hodinách se zapojí další prvky, např. břišních tanců či tanga). Zumba je založena na principu přerušovaného kardio tréninku, kde se střídá svižná část s pomalou a v této kombinaci dochází ke spalování tuků a efektivnímu formování celého těla.
Zumba vznikla náhodou, když si v roce 1999 v Kolumbii Alberto Peréz alias Beto (dnes již známý lektor po celém světě, mimojiné choreograf známé zpěvačky Shakiry), zapomněl hudbu na svoji lekci tradičního aerobicu. Vyzkoušel tedy odučit hodinu při latinsko-americké hudbě, kterou měl zrovna v autě, přidal základní kroky svých oblíbených tanců a první lekce Zumby byla na světě!
Poté co se Beto přestěhoval do Spojených států, začal zde šířit svůj nový zábavný fitness program dál. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a dnes se se Zumba vyučuje nejen v USA, ale proniká i do Evropy.Alberto Peréz alias Beto - rozhovor se zakladatelem


Beto při prezentaci zumby na ulici

Zumba je velká taneční party.
Zumba je zábavná!
Zumba je jiná!
Zumba je efektivní!
Skončete s nudou, přidejte se k Zumba fitness-party a vytancujte se z každodenních starostí! 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama
.

layout by anuss. │copyright (c)
optimalizováno pro mozzilu